Salon Piękności Dorota – Pułtusk

Manicure

Dłonie to jedne z najdelikatniejszych części ludzkiego ciała. Podlegają nieustannemu działaniu czynników zewnętrznych: słońce, wiatr, zimno, woda, agresywne produkty (mydła, detergenty), pracę manualną itp. Ich skóra traci elastyczność, ulega marszczeniu, nabiera plam i przebarwień. Staje się także cieńsza, a ścięgna widoczne. Od bardzo młodego wieku, powinno się właściwie chronić dłonie i dbać o nie, by zapobiegać starzeniu się skóry, utracie elastyczności i pojawieniu się niedoskonałości.

Manicure klasyczny

To podstawowy typ manicure’u. Polega na opiłowaniu końcówki paznokcia w celu nadania mu pożądanego, dopasowanego do dłoni kształtu, a także na wygładzeniu płytki paznokcia oraz odsunięciu skórek za pomocą kopytka i wycięciu ich cążkami. Zabieg obejmuje również odżywienie i natłuszczenie paznokci, a na koniec – opcjonalnie – pomalowanie ich lakierem.

Manicure hybrydowy

W przypadku manicure’u hybrydowego na początku wykonywane są te same zabiegi pielęgnacyjne jak przy manicurze klasycznym. Różnica polega na innej technice malowania paznokci za pomocą lakieru utwardzanego pod lampą UV. W ten sposób lakier wysycha w ciągu dwóch minut i jest jednocześnie bardzo trwały (utrzymuje się do dwóch tygodni). Lakier nie niszczy paznokci, jednak na hybrydę nie powinny decydować się osoby, których płytka paznokciowa jest słaba i zniszczona. Manicure hybrydowy daje gwarancję, że paznokcie pozostaną w dobrym stanie przez długi okres czasu.

Manicure japoński

Znany od wieków zabieg wzmacniający i odżywiający, który warto fundować swoim paznokciom regularnie – szczególnie wtedy, gdy są osłabione, kruche i łamliwe. Japoński manicure to jeden z hitów 2019 roku, autorską metodę kilka lat wcześniej wprowadziła na rynek azjatycka marka P.Shine. Prostota zabiegu polega na wcieraniu w płytkę paznokcia odpowiedniej pasty oraz pudru, czyli substancji, które w swoim składzie zawierają minerały i witaminy, które doskonale regenerują płytkę.

Główne zadanie manicure japońskiego polega na wzmocnieniu słabych i zniszczonych paznokci, przywróceniu im elastyczności i naturalnego blasku. Już po pierwszym zastosowaniu manicure japońskiego będziesz widzieć świetne rezultaty.

Parafina na dłonie

Zabieg z parafiną na dłonie znacząco poprawia ich wygląd. Wygładza naskórek i sprawia, że stają się przyjemne w dotyku. Zastrzyk odżywienia ma długofalowe działanie. Parafina upiększa dłonie ale także poprawia krążenie krwi i rozluźnia mięśnie. Niweluje uczucie szorstkości i suchości skóry, dlatego tak wiele osób ją stosuje.

Cennik - Manicure

Zabieg 1 zabieg
klasyczny
  • 80 zł
japoński
  • 90 zł
hybrydowy
  • 100 zł
zdjęcie lakieru hybrydowego przy użyciu frezu
  • 30 zł
zabieg parafinowy
  • 80 zł