Salon Piękności Dorota – Pułtusk

Przekłuwanie uszu

SZYBKIE I BEZBOLESNE PRZEBICIE USZU PISTOLETEM

W ostatnich czasach sztuka zdobienia ciała jest mocno popularna, zatem piercing uszu praktycznie nie zna granic, a wiele osób decyduje się na noszenie nawet kilku kolczyków w jednym uchu czy też na innej części swego ciała. Niemniej od wielu lat najbardziej popularne jest przebijanie uszu w płatku dolnej, miękkiej części ucha, która to jest zbudowana z tkanki łącznej oraz tłuszczowej.

Najpopularniejszym sposobem przekłuwania uszu, jest tak zwana metoda „Blomdahl Medical Ear Piercing”, która to powszechnie jest nazywana „pistoletem”.

Piercing uszu polega na umieszczeniu płatka ucha w niewielkim urządzeniu, które to jest zaopatrzone w zaostrzony kolczyk leczniczy, który to przebija tkankę na wylot. Istotnym zadaniem tych kolczyków jest ułatwienie procesu gojenia się dziurek w uszu. Kolczyki te są zawsze wykonane z takich materiałów, które to są dobrze tolerowane przez ludzi organizm, a więc ze stali chirurgicznej, tytanu lub srebra.

Tego typu przekłucie uszu ze względu na posiadane zalety jest obecnie bardzo popularne. Do istotnych zalet tego zabiegu należy bez wątpienia szybkość oraz bezbolesność. W związku z tym piercing jest idealnym rozwiązaniem w przypadku przebijania uszu u małych dzieci. Używany do przebicia kolczyk zostaje umieszczony w uchu w momencie przekłucia, co w znacznym stopniu usprawnia przebieg tego zabiegu.

Warto pamiętać o tym, że przebicie uszu z pomocą pistoletu jest możliwe tylko w okolicach w których występuje miękka tkanka, a więc we wszystkich tych miejscach, w których nie jest obecna chrząstka.

Cennik - Przekłuwanie uszu

Para uszu (z kolczykami)
  • 110 zł
Jedno ucho (z kolczykiem)
  • 60 zł