Mezoterapia mikroigłowa  to najlepsza terapia indukująca tworzenie się kolagenu. Polega na mechanicznym kontrolowanym uszkodzeniu skóry (nakłuwaniu) za pomocą urządzenia zaopatrzonego w mikroigły.

 Zabieg mikronakłuwania wykonuje się w obrębie twarzy, szyi, dekoltu i innych częściach ciała – wszędzie tam, gdzie chcemy mocno zregenerować skórę. Podczas zabiegu wykonuje się  kilkadziesiąt tysięcy mikronakłuć, które rewelacyjnie stymulują fibroblasty do tworzenia nowych włókien kolagenowych.

Mikronakłucia stymulują angiogenezę poprzez pobudzanie czynników wzrostu śródbłonka naczyniowego (VEGF). Mikronakłuwanie warstwty rogowej aktywuje mechanizmy autonaprawy skóry, które odpowiadają za tworzenie nowego kolagenu. Już samo mikronkałucie zwiększa penetrację dzięki tworzeniu mikrokanałów, które ułatwiają przenikanie składników aktywnych do głębszych warstw skóry

Zabieg mikronakłuwania wykonujemy wysokiej klasy  urządzeniem NANOPORE– niezawodnej marki MEDIDERMA.  NANOPORE jest niemal bezbolesny i nie wymaga znieczulenia!  To zasługa zupełnie innej budowy igieł ( bardzo ostrych ) i sposobu ich poruszania się oraz mocnego silnika. Dzięki temu zabieg nie wymaga skrwawień skóry i tym samym praca odbywa się na krótszych igłach, co przekłada się na skrócony czas rekonwalescencji.

Nie ma praktycznie skutków ubocznych (lub występują bardzo rzadko), podrażnień i krwawienia znanych z innych urządzeń.

W związku z tym po wyjściu z gabinetu wygląda się dobrze: bez rumienia i śladów nakłuć. Może więc to być przełomowy zabieg, który przekona osoby do tej pory niezdecydowane na kuracje odmładzające.

Efekty:
– podniesienie poziomu nawilżenia
– poprawa kolorytu i zapobieganie przebarwieniom
– poprawa struktury i napięcia skóry
– pojędrnienie i spłycenie zmarszczek
– przebudowa naskórka i głębszych warstw skóry
– redukcja blizn i rozstępów
– wzmacnianie naturalnego systemu antyoksydacyjnego i fotoprotekcyjnego skóry

Urządzenie pozwala na stosowanie dwóch rodzajów terapii frakcyjnych:

– Nanoterapii – bezbolesnej metody nanoiniekcyjnego podania substancji czynnej do naskórka.

– Mezoterapii mikroigłowej – metoda mikroiniekcyjnego podania substancji aktywnej do naskórka i skóry właściwej, której towarzyszy stan zapalny, uwalnianie czynników wzrostu i  przebudowa skóry.

Terapia NANOPORE Nanoigły- nowoczesne kartridże

W zabiegu stosowane są wyjątkowo cienkie nanoigły. Dają one znacznie lepsze rezultaty w przypadku skóry cienkiej, silnie unaczynionej i trudno gojącej się. Zabieg z użyciem nanoigieł jest całkowicie bezbolesny, bezkrwawy i nie powoduje stanu zapalnego (może być wykonywany przez cały rok, także u chorych na cukrzycę).  W kartridżach zostały zastosowane wysokogatunkowe igły  z czystego tytanu, dając cieńsze, ostrzejsze i bardziej wytrzymałe krawędzie.

Wskazania:

– Rewitalizacja rekomendowana skórom wrażliwym i silnie unaczynionym
– Dla osób, które z przyczyn zdrowotnych nie mogą korzystać z mezoterapii mikroigłowej i igłowej
– Dla kobiet w ciąży (przy odpowiednim doborze koktajli)
– Na okolice oczu – pod linię rzęs i na górną powiekę
– Na czerwień wargową
– Dla diabetyków

Terapia DERMAPEN Microigły

W zabiegu stosowane są cienkie mikroigły.
W zależności od problemu i wskazań, terapeuta ustawia odpowiednią długość igieł od 0,25 do 2,00mm. Poprzez uszkodzenie stratum corneum zabieg zwiększa przenikanie substancji aktywnych.

Mikronakłucia bezpośrednio wpływają na stymulację trzech rodzajów kluczowych komórek w skórze:

  • keratynocytów – poprzez wpływ na faktor wzrostu (GF)
  • melanocytów – regulując pigmentację w skórze
  • fibroblastów – pobudzając produkcję kolagenu i elastyny

W zależności od oczekiwanych efektów i miejsca poddawanego zabiegowi, terapeuta może zastosować długość igły od 0.1 mm na twarz do 2.5 mm na ciało, dzięki czemu może regulować głębokości iniekcji i działać na wszystkich warstwach skóry. Zabiegi z NANOPORE stymulują skórę mechanicznie i pozwalają głęboko przedostać się składnikom aktywnym. NANOPORE  to niezastąpiony element terapii niwelującej głębokie zmarszczki, utratę jędrności skóry, blizny potrądzikowe i przebarwienia. Zabieg jest bezpieczny dzięki zastosowaniu sterylnych kartridży jednorazowego użytku.

Wskazania:

– Blizny
– Rozstępy
– Głębokie i utrwalone zmarszczki
– Utrata jędrności skóry
– Przebarwienia i nierówny koloryt

Cennik:

cena uzależniona jest od zastosowanych preparatów i złożoności procedury

Twarz– 300zł/400zł

Twarz+ Szyja– 350zł/450zł

Twarz+ Szyja+ Dekolt – 400/500/600zł

Rozstępy– od 300zł

Blizny– od 300zł