Joga

Joga jest sprawnością w fazie działania – czytamy w ,,Bhagavad Gicie” najbardziej znanym ze wszystkich hinduskich filozoficznych poematów epickich.


Joga jest dla każdego i każdy czerpie korzyści z praktyki jogi. Dla ludzi biznesu będzie to rozładowanie napięć, dla kobiet w ciąży będzie to przygotowanie do wydania dziecka na świat, dla czołówki sportowców będzie to podniesienie ich potencjału jak też wyleczenie z nabytych kontuzji. Dla Ciebie będzie to…spróbuj !!!

Kiedy rozpoczynamy praktykę jogi odkrywamy, że działa ona na wielu poziomach. Osoba początkująca zaczyna pracę z ciałem, będzie to zarówno wzmacnianie jak i rozciąganie, wydłużanie, szukanie balansu w asanach i w ciele. Kiedy już przejdziemy ten poziom, powoli przy pomocy nauczyciela zaczynamy wchodzić głębiej w asany, zaczynamy rozwijać inteligencję ciała. Joga jest kluczem do dobrej kondycji i szczęścia w warunkach współczesnego świata.

Oferujemy liczne pomoce do jogi, aby ułatwić Ci tę pracę. Są to klocki, krzesła, koce, wałki, paski, które pozwalają na wykonanie prawidłowo asan zgodnie z Twoimi możliwościami czy ograniczeniami. Pomoce te pozwalają na bezpieczną pracę z ciałem respektując np. sztywności czy schorzenia kręgosłupa. Z czasem ich użycie będziesz zmniejszał. Nauczenie się jak to zrobić podniesie świadomość Twojego ciała.

Bardzo często, kiedy ćwiczymy różne formy sportu, przy wysiłku wstrzymujemy oddech. Praktykując jogę uczymy się kontrolować oddech, uczymy się świadomości oddechu. Nauczenie się właściwego oddechu stanowi furtkę do uzyskania wielu korzyści z hatha jogi na różnych poziomach – fizycznym i mentalnym. Mówi się, że rozum jest królem zmysłów, a królem rozumu jest oddech. Jeżeli oddech jest kontrolowany i rytmiczny, umysł staje się spokojny. Sama kontrola oddechu już pozytywnie wpływa na umysł. Celem jogi jest osiągnięcie stanu równowagi i spokoju. Osoba praktykująca regularnie staje się panem samego siebie.

Jeżeli osiągniesz pewien stopień zaawansowania w jodze uzyskasz elastyczność w ciele jak i w umyśle. Hatha joga pomaga rozwinąć siłę fizyczną, ale rozwija też siłę psychiczną, co pozwala na łatwiejsze radzenie sobie z codziennym stresem. Jest szczególnie skuteczna w przypadku leczenia dolegliwości związanych ze stresem, ponieważ działa zarówno na poziomie fizycznym, jak i psychicznym. Joga wzmacnia system nerwowy, co pozwala na zmniejszenie negatywnych skutków stresu. Joga rozwija zdolność utrzymania wewnętrznego spokoju w każdych okolicznościach. Pozwala na utrzymanie psychicznego balansu. Hatha joga uczy nas jak polepszyć jakość życia, pozwala na osiągnięcie równowagi umysłu. Uprawianie jogi pomaga w znalezieniu wewnętrznego spokoju i pozwala w pełni wykorzystać możliwości tkwiące w każdym z nas. Asany dają stabilność ciała i umysłu w sensie dobrego samopoczucia, przynoszą psychiczne i fizyczne odprężenie. Przekraczamy granice własnych niemożliwości.

Ćwicząc nabieramy do siebie zaufania i niemożliwe staje się możliwe. Na bardziej subtelnym poziomie asany odblokowują krążenie energii w organizmie i rozluźniając układ mięśniowy, przyczyniają się do wyciszenia i uspokojenia umysłu.

Prowadząca, Agnieszka Łuczyńska

Od 9 lat praktykuję Jogę w warszawskiej szkole Joga Foksal u Joanny Jedynak.

Od 3 lat praktykuję także Jogę w Warszawie u Kasi Ciborowskiej i Basi Baczkury.

Uczestniczyłam w wielu warsztatach, doskonaląc ciało jak i umysł.

Głęboki relaks w dźwiekach mis ZEN i gongu wietrznego
Brzmienie Mis jest niezwykłą “kąpielą” w dźwięku o leczniczych właściwościach. Ta starożytna muzyka działa na wszystkie poziomy człowieka, regulując ciało, umysł, duszę i aurę.
Misy generują dźwięki wywołujące głęboki stan relaksu – wibracje mis mają tę samą długość fali, jak fale mózgowe, które wywołują uczucie odprężenia.

W czasie naszego czuwania, normalna częstotliwość naszych fal mózgowych to Beta. Dźwięk mis zmienia częstotliwość fal mózgowych na Alfa (relaksacja), a nawet Theta (głęboki relaks, medytacja, półsen).
Tak więc dźwięk jest rodzajem medycyny energetycznej, która tworzy świętą przestrzeń, w której ludzie mogą leczyć stres, ból, depresję, zmiany nastrojów i więcej.
Misy tworzą harmoniczne drgania dźwiękowe o ściśle określonych częstotliwościach odpowiadajacych 7 czakrom.
Ta częstotliwość dźwięku doskonale wpływa na współczulny układ nerwowy, synchronizując fale mózgowe słuchacza do wibracji misy. Drgania harmoniczne angażują odruch relaksacji i spowalniają tempo oddechowe, pracę mózgu i serca, zmniejszają ból, tworząc głębokie poczucie błogości.
Jakie są korzyści używania mis?
Wśród wielu jest m.in. łagodzenie bólu, likwidacja stresu oraz zdolność do zmieniania/poszerzania świadomości. Misy mogą wspierać leczenie skutków chemioterapii, zmniejszają ból i dyskomfort osób chorych na fibromialgię, zespół przewlekłego zmęczenia i depresję. Osoby poddane terapii misami doświadczają poprawy pamięci, jasności, witalności i zdolności do działania. Misy wspierają również walkę z bezsennością.

Pogłębiony warsztat jogi z Arkiem Deciukiem.
Arek Deciuk to wspaniały Nauczyciel, o wyjątkowym podejściu do swoich uczniów. Wrażliwy Mężczyzna, który czuje, słyszy i rozumie.Od kilku lat naucza jogi, jednocześnie sam będąc uczniem Roberta Spicy oraz Faeqa Birii (ucznia samego BKS Iyengara).To co Arek mówi o jodze w swoim życiu a co trafiło do mego serca „Joga niczego nie obiecuje. Joga daje narzędzia do świadomego i uważnego doświadczania. Doświadczania ciała, umysłu i duszy”.
Pogłębiony warsztat jogi z Arkiem Deciukiem  to doskonała okazja do rozwinięcia swojej praktyki oraz stopniowego przepracowania trudnych obszarów w ciele. To także możliwość uwolnienia się od blokad oraz rozładowania napięć fizycznych i mentalnych. 
Warsztat jest przeznaczony dla Wszystkich bez względu na poziom oraz doświadczenie w praktyce jogi.